Okna PCV

Abakus Okna S.A. to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo już od 25 lat obecne na rynku. Prężny rozwój pozwala na inwestowanie 100% dochodów w badania, które są gwarantem rozwoju firmy oraz innowacyjności wyrobów. Efektem starań Abakus Okna S.A. są produkty dopasowane do jednostkowych potrzeb klientów, okna PCV odpowiadające różnorodnym wymaganiom energetycznym, zaczynając od produktów typu Standard, poprzez linię Energy – czyli wyroby cechujące się oszczędnością energii, aż do najbardziej zaawansowanych okien pasywnych PCV bluEnergy.

Okna produkowane przez firmę WITRAŻ w oparciu o profile VEKA to idealny wybór do realizacji nawet najbardziej wyszukanych konstrukcji architektonicznych. Wszystkie okna są tak projektowane, by można je było zastosować zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach restaurowanych. Okna są funkcjonalne, stabilne, trwałe, łatwe w konserwacji. Stabilizatory wapniowo-cynkowe stosowane w profilach VEKA gwarantują wysoką jakość produktów i nie obciążają.

Abakus bluEnergy to 6 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PCW, głębokość zabudowy 82 mm – idealna do zastosowania w nowym budownictwie jak i w renowacji. W standardzie 2 komorowe pakiety ciepłych szyb o współczynniku izolacyjności termicznej Ug=0,5 W/m2K, głębokie osadzenie szyb poprawia izolację cieplną okien, komory zewnętrzne skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profilu. 2 uszczelki oporowe oraz dodatkowa uszczelka środkowa poprawiająca termiczne i akustyczne właściwości okien pasywnych. Najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej Uw = 0,76 W/m2K, przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, uszczelki zgrzewane w narożach, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie, klamki Roto Secustic.

Abakus bluSyneo 7 komorowe profile ram wykonane z najwyższej jakości PCW, niezwykle gładka powierzchnia zewnętrzna profili dzięki technologii HDF, głębokość zabudowy 80 mm – idealna do zastosowania zarówno w nowym budownictwie jak i w renowacji, w standardzie 3 szybowe pakiety o współczynniku izolacyjności termicznej U=0,5 W/m2K, głębokie osadzenie szyb poprawia izolację cieplną okien, komory zewnętrzne skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profilu, 2 uszczelki oporowe oraz dodatkowa uszczelka środkowa poprawiająca termiczne i akustyczne właściwości okien,najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej Uw = 0,76 W/m2K, przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K, odporność na włamanie: do klasy RC2, izolacyjność akustyczna: do klasy Rw,p = 46 dB, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, okna wzmocnione stalą zamkniętą w ościeżnicy o grubości 2mm, uszczelki zgrzewane w narożach, zgrzew w technologii Abakus IRMC, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie.

Abakus redTECHENERGY to 5 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości profili PCV, głębokość zabudowy 73mm, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, okna balkonowe dodatkowo wzmocnione stalą o grubości 2mm, opcjonalnie zastosowane pakiety 3 szybowe U=0.5 lub U=0.6, uszczelki zgrzewane w narożach, zgrzew w technologii Abakus IRMC, najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej do uw = 0,8 W/m2K, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie, klamki Roto Secustic.

Abakus redARTEENERGY o szerokości skrzydła 84 mm, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, okna balkonowe dodatkowo wzmocnione stalą o grubości 2mm, opcjonalnie zastosowane pakiety 3 szybowe U=0.5 lub U=0.6, uszczelki zgrzewane w narożach, zgrzew w technologii Abakus IRMC, najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej do uw = 0,8 W/m2K, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie, klamki Roto Secustic.

Abakus redENERGY zagwarantują satysfakcję każdemu, kto pragnie stolarki solidnej, ciepłej i eleganckiej. Połączenie 5-cio komorowych profili uznanej marki Brügmann, oraz pakietów szybowych o doskonałym współczynniku izolacyjności termicznej na poziomie od Ug=0,5W/m2K – to energooszczędne, wysokogatunkowe okna, które są objęte aż 5-letnią gwarancją. Doskonałe klamki Roto, doszczelniona listwa podparapetowa oraz unikalne, miękkie także w narożach uszczelki termozgrzewalne, to obietnica komfortu użytkowania, braku przewiewów oraz niepowtarzalny design. W standardzie oferujemy ciepłe ramki międzyszybowe.

Abakus redTECH to 5 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości profili PCV, głębokość zabudowy 73mm, pakiety szybowe o współczynniku Ug=1,1 W/m2K, 2 uszczelki dwukomorowe, termozgrzewalne, elastyczne w narożach, wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych, mikrowentylacja w skrzydłach rozwierno-uchylnych, okucia z zabezpieczeniami antywyważeniowymi pokryte powłoką RotoSil Nano mocowane przez 4 ściany ramy do wzmocnień stalowych, stalowe ocynkowane wzmocnienia o grubości od 1,5mm do 2 mm w zależności od rozmiaru okna pcv, dzięki unikalnej konstrukcji uszczelki zgrzewalnej okna wyjątkowo dobrze tłumią hałas, w standardzie 3 kształty listew przyszybowych.

Abakus bluDECORO to 6 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PVC, głębokość zabudowy 82 mm – idealna do zastosowania zarówno w nowym budownictwie jak i w renowacji, w standardzie 3 szybowe pakiety ciepłych szyb o współczynniku izolacyjności termicznej U=0,5 W/m2K, głębokie osadzenie szyb poprawia izolację cieplną okien, komory zewnętrzne skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profilu, 2 uszczelki oporowe oraz dodatkowa uszczelka środkowa poprawiająca termiczne i akustyczne właściwości okien, najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej Uw = 0,76 W/m2K, przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K, dodatkowe żebra usztywniające profile ram i skrzydeł, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, okna wzmocnione stalą o grubości 2mm zarówno w skrzydle jak i ościeżnicy, uszczelki zgrzewane w narożach, zgrzew w technologii Abakus IRMC, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie, klamki Roto Secustic.

Abakus bluINTERO to 6 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PVC, możliwość rozwarcia skrzydła aż do kąta 180°, głębokość zabudowy 82 mm – idealna do zastosowania zarówno w nowym budownictwie jak i w renowacji, w standardzie 3 szybowe pakiety ciepłych szyb o współczynniku izolacyjności termicznej U=0,5 W/m2K, głębokie osadzenie szyb poprawia izolację cieplną okien, komory zewnętrzne skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profilu, 2 uszczelki oporowe oraz dodatkowa uszczelka środkowa poprawiająca termiczne i akustyczne właściwości okien, najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej Uw = 0,76 W/m2K, przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K, dodatkowe żebra usztywniające profile ram i skrzydeł, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, okna wzmocnione stalą o grubości 2mm zarówno w skrzydle jak i ościeżnicy, uszczelki zgrzewane w narożach, zgrzew w technologii Abakus IRMC, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie, klamki Roto Secustic.

Abakus bluALU to oferta dla Klientów, którzy pragną zmaksymalizować żywotność swoich okien z PVC przez  montaż nakładek aluminiowych, które występują w różnorodnej kolorystyce. 6 komorowe profile ram i skrzydeł wykonane z najwyższej jakości PCV, system nakładek aluminiowych z zaczepami, malowane proszkowo, połączenie spawane lub zagniatane ram aluminiowych, głębokość zabudowy 94 mm – idealna do zastosowania zarówno w nowym budownictwie jak i w renowacji, w standardzie 2 komorowe pakiety ciepłych szyb o współczynniku izolacyjności termicznej U=0,5 W/m2K, głębokie osadzenie szyb poprawia izolację cieplną okien, komory zewnętrzne skutecznie poprawiają wentylację i chłodzenie profilu, 2 uszczelki oporowe oraz dodatkowa uszczelka środkowa poprawiająca termiczne i akustyczne właściwości okien pasywnych, najlepsze w swojej klasie, parametry efektywności energetycznej Uw = 0,76 W/m2K, przy zastosowaniu pakietu szybowego U=0,5 W/m2K, dodatkowe żebra usztywniające profile ram i skrzydeł, okucia Roto NT pokryte powłoką RotoSil Nano, okna pasywne wzmocnione stalą o grubości 2mm, uszczelki zgrzewane w narożach, zgrzew w technologii Abakus IRMC, ciepła ramka miedzyszybowa w standardzie, klamki Roto Secustic.

EFECTLINE – profil VEKA 5-komorowy, 70 mm, klasa „A”, niezlicowany. Okna Efectline to bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Profil ma wysokość 109 mm, co sprawia, że okno ma większą powierzchnię szyby i doskonale doświetla pomieszczenie. Specjalne wzmocnienia nadają całej konstrikcji odpowiednią sztywność. Jest to idealne rozwiązanie za rozsądną cenę do każdego typu budownictwa. Okna Efectline dostępne są wyłącznie w kolorze białym.

PERFECTLINE – profil VEKA 5-komorowy, 70 mm, klasa „A”, niezlicowany. Okna Perfectline carakteryzują się ponadczasowym klasycznym kształtem pasującym do każdego wnętrza. Równe i gładkie powierzchnie są łatwe w pielęgnacji. System ten pozwala stworzyć perfekcyjne okna zapewniające mieszkańcom jeszcze doskonalszą ochronę przed utratą ciepła i hałasem.

S-LINE – profil VEKA 5-komorowy, 70 mm, klasa „A”, niezlicowany. Nowoczesne wzornictwo i opływowe kształty to podstawowe zaleta okien S-line. Zaokrąglone skrzydło, słupek, rama i listwa przyszybowa nadają łągodny kształt okna. Zapewniają tym samym wysoki standard oraz wygodę użytkowania.

SWINGLINE – profil VEKA 5-komorowy, 70 mm, klasa „A”, półzlicowany. Wyróżniająca się zaokrąglonymi konturami skrzydła, elegancka linia okien Swingline sprawia, że pasują one do każdego stylu architektonicznego. W efekcie uzyskujemy wzornictwo spełniające najwyższe wymagania.

ALPHALINE – profil VEKA 6-komorowy, 90 mm, klasa „A”, niezlicowany. Alphaline stanowi ekskluzywne uzupełnienie bogatej oferty systemowej firmy WITRAŻo jeszcze lepszych parametrach izolacyjnych. Jest pierwszym systemem profili z głębokością zabudowy 90 mm produkowanym seryjnie. Potrójny układ uszczelek zapewnia doskonałą szczelność, izolację akustyczną i cieplną. Przy zastosowaniu szyby standardowej U=1,0 uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła U=1,1. Tym samym spełniony jest najważniejszy współczeny postulat inwestorów – zminimalizowanie zużycia energii w budynku.

ALPHALINE PLUS – Profil VEKA 6-komorowy, 90 mm, klasa „A”, niezlicowany. Dalsze obniżenie kosztów ogrzewania zostało osiągnięte w Alphaline Plus przez wypełnienie największej komory ramy okiennej specjalną wkładką termiczną. W rezultacie przy zastosowaniu trzyszybowego pakietu o współczynniku U=0,6 okno idealnie nadaje się do domu energooszczędnego. Jeżeli szukasz oszczędności sięgnij po Alphaline Plus.

SWINGLINE PLUS to linia okien o nowoczesnym wzornictwie, odpowiadającym najnowszym trendom panującym na rynku okien i drzwi. Charakterystyczne półzlicowane skrzydło nadaje wyjątkowo nowatorski styl i charakter okien SWINGLINE PLUS. Zaokrąglone linie ramy okna oraz listew przyszybowych wzbogacają całą konstrukcję, a wszelkie parametry w zakresie ciepłochronności i dźwiękochronności oraz bezpieczeństwa są na najwyższym, światowym poziomie, co stawia te okna pośród najlepszych produktów dostępnych obecnie na rynku.